Med 30 års erfarenhet av färger kommer jag framöver släppa kollektioner med mycket få men noga framtagna kulörer för att skapa en exklusivitet samt att hjälpa och guida i den stora mängd av nyanser. Kollektionernas namn kommer att baseras på källan där inspirationen kommer ifrån för att lättare förstå var kanske färgsättningen kan användas någonstans.
Med det kommer jag redan nu släppa en kollektion. DEEP BY J.U är kollektionen där namnet ska förklara färgernas karaktär, där djupet är det gemensamma för dessa kulörer, där kollektionen växlar mellan tydligt grönt eller rött och är djupa och mörka.
Perfekt som accentfärger men ska inte målas i hela rum. utan mindre ytor och detaljer eller möbler
Lycka till med era val 😊
För eran info: med kollektionerna är det också framtagna kulörkoder, men ges ut endast vid intresse och förfrågan. Kontakta mig nedan


